Diese Webseite verwendet Cookies

Wir und bestimmte Dritte verwenden Cookies. Einzelheiten zu den Arten von Cookies,ihrem Zweck und den beteiligten Stellen finden Sie unten und in unserem Cookie Hinweis. Bitte willigen Sie in die Verwendung von Cookies ein, wie in unserem Cookie Hinweis beschrieben, indem Sie auf "Alle erlauben" klicken, um die bestmögliche Nutzererfahrung auf unseren Webseiten zu haben. Sie können auch Ihre bevorzugten Einstellungen vornehmen oder Cookies ablehnen (mit Ausnahme unbedingt erforderlicher Cookies). Cookie Hinweis und weitere Informationen

24. Aprilveiling 2015

NL-7522 PS Enschede, Weerseloseweg 355

Versteigerung am Freitag, 10. April 2015 ab 00:00

Abgeschlossen | Präsenzauktion

Antieke globe
Ergebnis: 800 EUR

Prachtige antieke aardglobe door Dr. R. Neuse, Nederlandse bewerking van R.E. Kalthoven Utrecht, columbus Verlag G.M.B. Berlin - Lichterfelde. Papier op de houten omranding heeft beschadigingen, teven...

Kassa
Ergebnis: 200 EUR

Antieke kassa met kas register, gemerkt National Londen, met bewerkte messing versierde kast omstreeks 1900 (reclame schild bovenop mist) lade gemaakt van hout en wit marmer. Cond:G 44x36x39 cm

Haardscherm
Startpreis 350 EUR

Haardscherm Louis Seize 18e eeuws, met origineel op metaal geschilderd schilderij met als voorstelling herders met vee bij een ruine.(oneffenheden schilderij door hitte, lichte beschadiging lijst) 144...

Monstrans
Startpreis 650 EUR

Grote 19e eeuwse vergulde koperen Monstrans met cherubijnkopjes en klauwpoten, koren en geslepen spiegel. 66cm Cond:G

Melkboer met lantaarn
Startpreis 220 EUR

Figurenlamp ca. 1900, voorstellend een man met brandende lantaarn en krat drank, gemerkt Rousseau (compositie metaal, bronskleurig gepatineerd) 41cm. Cond.: G

Stoof
Startpreis 175 EUR

Prachtige gesigneerde 19e eeuwse houtgestoken stoof anno 1897 door D. Frieller te Domburg. Rondom handgestoken panelen met diverse voorstellingen betreffende jacht en roofvogel met slang. Bevat zuilen...

Messing schaal, vogel
Startpreis 220 EUR

Grote oude messing Jugendstil stijl schaal in bladvorm met vogel, 20e eeuw. 29x46x43 Cond:G

Speeldoos
Startpreis 700 EUR

Grote antieke wordtelnoten speeldoos met rol, aan en uit functie en repeatschakelaar in goede originele staat. omstreeks 1870, slot mist. 17x56x23 Cond:G

Tabakspot
Ergebnis: 60 EUR

Notenhouten met pallisander tabakspot, 19e eeuws ovaalvormig (1 koperen band mist) 15x18x12 Cond:R\G

Lexicon
Startpreis 400 EUR

Lexicon Jan Wagenaar (1709 - 1773): Vaderlandsche historie, vervattende de geschiedenissen der nu Vereenigde Nederlanden, inzonderheid die van Holland, van de vroegste tyden af: uit de geloofwaardigs...

Frans fonteinsetje
Ergebnis: 450 EUR

Frans Fayence fonteinset met wasbak, kraan, zeepbakje en 2 handdoek-houders. Gemerkt Rouen a La main 60x38x30cm. Cond.: G

Bronzen Aziatische hond
Ergebnis: 90 EUR

Chinese cloissone met bronzen Foohond 19e eeuw met afneembare staart 25x17x8cm. Cond.: G

2 Tinnen vazen
Ergebnis: 425 EUR

Twee 19e eeuwse beschilderde tinnen Empire kastanjevazen met leeuwenkoppen en ringen ca. 1830 (licht bedeukt) 31cm.

Tondeldoos, geweer
Ergebnis: 310 EUR

Zeldzame vroeg 19e eeuwse tondeldoos/pistool ca. 1800 van brons met gravering en originele houten kolf 13cm.

2 Kandelaren
Startpreis 500 EUR

Twee grote 19e eeuwse bronzen Empire 6-lichts kandelaren met Sphinxen, staande op klauwpoten omstreeks 1830. 77cm Cond:G

2 Ingelegde olifanten
Startpreis 375 EUR

Twee antieke tropisch houten olifanten met floraal beeninleg en tanden, gemerkt V.D.G.. In goede originele staat (minimale intarsia mist) 26x30x14cm. en 27x30x15cm.

Apothekers weegschaal
Ergebnis: 110 EUR

Zeldzaam model chemie-weegschaal ca. 1920 met ingebouwde microscoop en lauminium houders voor stikstof etc. 45x37x27cm. Cond.: G

Beeld, 3 gemsen met lamp
Ergebnis: 180 EUR

Zeldzame Art Deco tafellamp omstreeks 1920, gemaakt van zwart marmer, compositiemetaal en glas. voorstellend gemsen op rotspartij. 35x42x12 Cond:G

Schip
Ergebnis: 200 EUR

Galjoen-schip ca. 1900 van hout en metaal met linnen zeilen. In goede originele staat 73x67x33cm.

Kassa
Startpreis 150 EUR

Vooroorlogse Duitse Krupp kassa omstreeks 1930, beschilderd, metaal met houten onderkast.39x42x52 Cond:G

Inktstel met olielamp
Ergebnis: 350 EUR

Inktstel met bronzen olielamp ca. 1900 met hoofd van Neptunes en klauwpoot. Kristallen reservoirs (1 deksel is stukje van het hout af, verder in goede staat) 27x25x25cm.

Draaibank, horlogemaker
Ergebnis: 250 EUR

Originele 19e eeuwse draaibank voor horlogemakers, gemerkt G.B. 1312 met originele beschildering 20x30x9,5cm.

Lantaarndrager
Ergebnis: 170 EUR

Antieke nachtwachter met lantaarn (voor kaars) ca. 1880, Historisme naar oud voorbeeld van compositie metaal. 1 Veer en 1 stukje glas mist, verder in goede staat 47cm.

Wagenschot
Startpreis 140 EUR

18e-19e eeuw handgestoken wagenschot omgebouwd tot kapstok. 114x35x10 Cond G

Bronzen wierookpotje
Ergebnis: 100 EUR

Chinese bronzen 18e-19e eeuwse wierookbrander met signatuur, geheel staand op drie pootjes 9xø10cm. Cond.: G

Olielampje + potje
Startpreis 75 EUR

Twee delen oud/antiek: 1x bronzen vijzel 18e-19e eeuw met geribde rand en 1x bronzen olielamp met Hindoestaanse afbeelding van een godin met twee olifanten geflankeerd (restvergulding) 13x10x8cm. en 9...

Bronzen hanglamp
Startpreis 75 EUR

Bronzen Art Deco hanglamp ca. 1920 in goede originele staat 46xø45cm.

Lamp, edelhert
Ergebnis: 110 EUR

Tafellamp ca. 1920 met een bulderend damhert van compositie metaal, bronskleurig gepatineerd met glas-in-lood kap 51cm. Cond.: G

Man bij lantaarn
Ergebnis: 100 EUR

Antieke tafellamp omstreeks 1920, voorstellend een man bij een lantaarn, gemaakt van brons gepatineerd compositiemetaal. 43cm Cond:G

Art Deco wandlamp
Ergebnis: 100 EUR

Grote antieke Jugendstil glazen wandlamp +\- 1910 in goede staat.35x16x10 met plated frame.Cond:G

2 Eierkastjes
Ergebnis: 60 EUR

Twee antieke eier-bewaarkastjes van hout en keramiek in goede staat 36-40cm. Cond.: G

2x Lampje, man/vrouw
Ergebnis: 100 EUR

Twee messing tafellampen, voorstellend een man en vrouw zittend op een hek bij een lantaarn, op marmeren voet. 20e eeuw, 33cm. Cond:G

2 Consoles, putti
Ergebnis: 125 EUR

Twee oude handgestoken wandconsoles met Putti 20e eeuw. 40x39x19 Cond:G

5 Italiaanse lampen
Startpreis 150 EUR

Vijf oude messing met glazen lampen 2e helft 20e eeuw in goede staat: 1x plafondlamp, 2x plafoniere en 2x wandlamp

Messing stoof
Ergebnis: 100 EUR

Messing stoof 18e -19e eeuw, opengewerkt en gegraveerd rondom met florale decors 17x19x18,5cm. Cond.: G

Kandelaar
Startpreis 250 EUR

Spaanse bronzen kandelaar, 17e\18e eeuws (1 pootje ooit gerestaureerd) 19cm Cond:G

3 Barok sloten
Startpreis 80 EUR

Drie sloten: 1x vroeg 18e eeuws Duits ijzeren deurslot met sleutel (stukje metaal-sierwerk weg) met vergrendeling 37x18x7cm. en 2x 19e eeuwse deursloten Cond.: G

4 Antieke sloten
Startpreis 100 EUR

Vier 19e eeuwse hangsloten (1x messing) waarvan 3 met sleutel 10-13cm. Cond.: G

Microscoop
Ergebnis: 160 EUR

Antieke microscoop in opbergkist van messing en metaal, gesigneerd J. Geere, 13 J.E. Arcade London Bridge met accessoires 42x16x13cm. Cond.: G

Misbeker
Startpreis 150 EUR

Grote 19e eeuwse mis-dekselbeker, plated en verguld in goede originele staat 30xø14,5cm.

Grote messing kroonluchter
Startpreis 100 EUR

Zeer grote koperen kroonluchter in barokstijl 20e eeuw 73xø110cm. Cond.: G

Antieke lijst
Ergebnis: 90 EUR

Grote 19e eeuwse gestuukte lijst met decor van ranken en flora (ooit gerestaureerd), lichte beschadiging 137x104cm. Cond.: G

3-Delige lijst
Startpreis 150 EUR

Triptichon lijst 19e eeuw met minimale beschadiging 156x228 Cond.: R-G

2-Delige scheerset
Startpreis 110 EUR

Tweedelige antieke scheerset in origineel kistje "T.R. Cadman + Sons Sheffield England" met heft van imitatie-ivoor 18x7x2,5cm. Cond.: G

Hoorn grammafoon
Startpreis 70 EUR

Decoratieve mahoniehouten trechtergrammofoon met messing, 2e helft 20e eeuw,Cond:G

Pistool, 18e eeuw
Startpreis 150 EUR

Pistool 18e eeuw van notenhout met gegraveerd messing sierwerk (haan mist en stukje hout vernieuwd) 32cm.Cond.: R

Huis relikwie
Ergebnis: 190 EUR

Huisrelikwie 19e eeuw met vruchtenhouten lijst met handwerk: Maria, goudstiksels en gekleurde stenen 26x22x4cm. Cond.: G

Antiek kist
Ergebnis: 50 EUR

Eikenhouten 18e eeuwse zoutkist met kerfsnede tulpendecor in goede originele staat 49x24x20cm.

Scheermessen set
Ergebnis: 220 EUR

Antieke 8-delige scheermessen-set bestaande uit cassette en 7 scheermessen met ivoor-imitatie. Gemerkt The Ritz TH. Smith, made in Germany met opschrift Monday - Sunday, in goede staat 4x11x8cm.

3 Briefopeners
Ergebnis: 60 EUR

Drie briefopeners ca. 1900-1930 (2x Jugendstil): 1x plated met ivoor en floraal decor, 1x messing met floraal decor en 1x Art Deco van messing 18-35cm. Cond.: G

Antieke blaasbalg
Ergebnis: 60 EUR

Antieke blaasbalg met hout en leder 19e eeuw in goede staat 110x68x35cm.

2 Wandlampen
Startpreis 125 EUR

Twee zeldzame antieke messing wandlampen Art Deco,gemonteerd op marmer, twee kleurig gepatineerd en originele glazen kappen, een kap heeft een barst van zo'n 3 cm, 1 chip van marmer.Cond R\G

Jugendstil wandplaquette
Startpreis 125 EUR

Antieke Jugenstil Wandplaquette omstreeks 1900 met als voorstelling een vrouw bij waterpartij met lelies en zwanen, rondom floraal zweepslag motief. Gemaakt van bronskleurig gepatineerd compositiemeta...

2 Delen Jugendstil
Ergebnis: 95 EUR

Een gesigneerde messing olielamp, E Hueck nr. 2024, monogram A.M. in vierkant. En een tinnen snavelkan met Jugendstil floraal zweepslagdecor W.M.F met tekst. 26-38 cm Cond:G

Hoorn met sierstuk
Startpreis 70 EUR

Hoorn des overvloeds ca. 1900 met tekstgravure en plated messing voet 31x30x12cm. Cond.: G

Lamp, bronzen voet
Ergebnis: 40 EUR

Grote Jugendstil stijl tafellamp met bronzen voet 2e helft 20e eeuw met glazen kap en decor van waterlelies 61xø23cm. Cond.: G

Jugendstil stoffer en blik
Ergebnis: 25 EUR

Gesigneerde roodkoperen stoffer en blik, Jugendstil ca. 1910 "Gebroeders Fischer Göppingen Duitsland" in goede staat 24x26x8cm.

Jardiniere
Ergebnis: 50 EUR

Gietijzeren jardiniere ca. 1880 met inca-achtige voorstellingen 21x42x19cm. Cond.: G

2 Schilders ezels
Ergebnis: 110 EUR

Twee oude messing schildersezels 20e eeuw in goede staat 40-43cm.

4-Delige bureauset
Startpreis 50 EUR

Vierdelige antieke Jugendstil bureauset bestaande uit brievenhouder, inktpot, kaarskandelaar en luciferhouder 11-17cm. Cond.: G

Jugendstil stijl lamp
Ergebnis: 60 EUR

Bronzen Jugendstil stijl tafellamp 2e helft 20e eeuw, voorstellend een vrouw met kruik in goede staat 56cm.

Naaldenhouder
Ergebnis: 30 EUR

Tinnen 18e-19e eeuwse naaldenhouder, voorstellend 2 putti die de wereldbol dragen met sterren. De sterrengaatjes zijn geschikt voor naalden. Geheel in originele staat 11cm. Cond.: G

Schaaltje, eend
Startpreis 40 EUR

Messing plated schaal ca. 1900 in de vorm van een vogel Cond.: G

Jugendstil schildersezel
Ergebnis: 35 EUR

Grote Jugendstil stijl plated-messing schildersezel met putti en elf 20e eeuw 58cm. Cond.: G

Speeldoos
Startpreis 50 EUR

Oude speeldoos uit de 70-er jaren met Zwitserse mechaniek getiteld "Maria Maria", houten kist met intarsia. Dansers draaien voor een spiegel met aan weerszijden sigarettenhouders. Mechaniek werkt soms...

Gietijzeren kistje
Startpreis 60 EUR

Historisme dekseldoos ca. 1900 met decor van flora en figuren in goede staat (compositie metaal), monogram J.B. 1314 (zonder sleutel) Cond.: G

Schildpad doos
Startpreis 100 EUR

Schildpad belijmde eikenhouten doos 19e eeuw (binnen- en buitenkant schildpad), in goede originele staat 15x6x9cm.

Boulle kistje
Ergebnis: 50 EUR

Franse Boulle dekseldoos 19e eeuws met schildpad en koper, wit en blauw. (stukje koper en schildpad mist op deksel) 10x25x17 Cond:R

Ingelegde naaidoos
Startpreis 150 EUR

Duitse notenhout gefineerde 19e eeuwse naaidoos met vogelintarsia op het deksel en bloemintarsia. Binnenin vakverdeling (lichte fineerschade) 16x27x39cm. Cond.: R

Russisch lakdoosje
Startpreis 30 EUR

Russisch beschilderde lakdoos 2e helft 20e eeuw met decor van aardbeien en bloesems (monogram) 6xø15cm. Cond.: G

Chinese lakwerk kist
Ergebnis: 190 EUR

Chinese lakwerk naaikist 19e eeuw met goudbeschildering. Mooie kwaliteit met lade en te openen deksel. Binnenin vakverdeling met twee deksel. Rondom, van binnen en van buiten beschilderd met figuren e...

4 Tabaksdozen
Startpreis 30 EUR

Vier 19e eeuwse tabaksdozen van koper en messing (2x gegraveerd) 10-13cm. Cond.: R-G

Theekistje met inktstel
Startpreis 40 EUR

Antieke theekist en inktstel, mahoniehouten theekist met intarsia(lichte fineerschade), inktstel omstreeks 1890 van compositiemetaal met paardenhoofd, hoefijzer en jockey's op de glazen potjes.(inktpo...

Theedoos Biedermeier
Ergebnis: 70 EUR

Tabaks-sigarenkist 19e eeuw met rooster voor sigaren en gedeelte voor losse tabak met deksel. Mahoniehout fineer met bandintarsia en parelmoer en benen pootjes 16x21x13cm. Cond.: G

2 Kistjes, parelmoer
Startpreis 60 EUR

Twee antieke houten kisten Engeland: 1x grote sieradenkist met spiegel en lade en 1x lepelkistje (slotplaatje mist) 17x5x7cm. en 9x24x16cm. Cond.: G

Sieraden cassette
Ergebnis: 25 EUR

Rood gebeitste houten sieraden cassette 2e helft 20e eeuw met lades en opbergvakken 27x33x23cm. Cond.: G

Oosters geweer
Startpreis 100 EUR

Decoratief Oosters geweer 20e eeuw met been ingelegd 137cm. Cond.: R-G

Kogelmaker
Startpreis 120 EUR

Antieke kogelmaker gemaakt van ijzer en messing 21cm. Cond.: G

Groot pistool, 18e eeuw
Startpreis 300 EUR

Groot 18e eeuws pistool van notenhout met gegraveerd ijzer (draad ingelegd in kolf), bevat stempels en letters in loop 42cm. Cond.: G

2 Antieke bijlen
Startpreis 150 EUR

Twee antieke ijzeren bijlen uit de 19e eeuw (stelen van latere datum) 16-40cm. Cond.: G

Bajonet 1874
Startpreis 125 EUR

Bronzen met ijzeren 19e eeuwse bajonet, nr. 87664, 70cm. Cond.: G

Miniatuur kanon
Ergebnis: 300 EUR

Spaans miniatuurkanon 2e helft 20e eeuw, gemerkt Jucar Orion Caliber, 20e eeuw (functioneel). Gemaakt van metaal en hout naar 18e-19e eeuws voorbeeld met borstel en stamper 72x33x30cm. Cond.: G

Geweer met been
Startpreis 100 EUR

Antiek beduïnen geweer met been ingelegd en 8-kantige loop 19e eeuw 153cm. Cond.: G

2 Klapper pistolen
Startpreis 120 EUR

Twee Duitse blikken klapperpistolen in lederen holster, gemerkt D.R.G.M. LODI in goede originele staat 16x11x4cm.

Set Afghaanse dolken
Startpreis 90 EUR

Twee oude Oosterse dolken met schede (2 kleine mesjes missen): 1x lederen schede en 1x met messing-plated gegraveerde schede 30-35cm. Cond.: G

Hertevanger, 18e eeuw
Startpreis 150 EUR

Hertenvanger met bronzen en houten heft 19e eeuw (hondekoppen en wild zwijn kop), lemmet heeft oxidatie 71cm. Cond.: G

Groot mes
Startpreis 120 EUR

Zeer grote Oosterse dolk met gegraveerd lemmet en bronzen met houten heft 20e eeuw (Khukuri) Cond.: G

Kromzwaard
Startpreis 20 EUR

Oud kromzwaard made in India, met florale gravures op het lemmet 20e eeuw. 89cm. Cond:G

Geweer, deco
Startpreis 75 EUR

Decoratief geweer 20e eeuw met messing 100cm. Cond.: G

3 Tinnen kannen
Ergebnis: 40 EUR

Drie antieke tinnen kannen, waaronder 1 kaiserzinn schenkkan met eikenblad decor ca 1900 en 1 achthoekige tinnen koffiekan Engeland (bedeukt), en 1 Sheffield koffiekan (bedeukt) 25-28 cm.Cond: R\G

Opgezette reebokkop
Ergebnis: 100 EUR

Opgezette reebok kop met wandbevestiging. 62cm Cond:G

Opgezette reekop
Ergebnis: 110 EUR

Opgezette Reebokkop, 70cm Cond:G

4 Delen tin
Ergebnis: 25 EUR

Vier delen tin 20e eeuw: 2x bewerkte kruiken, 1x dekseldoos, 1x bierpul 11-25cm. Cond.: G

7 Delen antiek tin
Ergebnis: 100 EUR

Zeven delen antiek tin: 1x grote Jugendstil schenkkan (zweepslagdecor), 1x maatbeker ca. 1800, 1x beker 17e-18e eeuw, 1x zoutstrooier 19e eeuw (of later) en 3x tinnen borden 19e eeuw 10-31cm. Cond.: G

15 Delen antiek tin
Startpreis 80 EUR

Vijftien delen antiek tin 18e-19e eeuw: 2x klepkan, 4x maatbekers, 1x knispedoor en 6x lepel 8-27cm. Cond.: G

2 Duitse kannen
Ergebnis: 80 EUR

2 Antieke Duitse kannen omstreeks 1800,1 tinnen klepkan gestempeld I.M.W met Leeuw, 1 terracotta blauwe klepkan(snavelkan) tinnen deksel.21-25 cm.Cond G