Deze website maakt gebruik van cookies

Wij en geautoriseerde derde partijen gebruiken cookies. Meer informatie over de cookies, hun doel en hoe ze worden gedeeld, wordt volledig uitgelegd in de cookie-informatie. Om de best mogelijke gebruikerservaring te garanderen, klikt u op "Alles accepteren". U kunt ook voorkeuren opslaan of het gebruik van cookies weigeren, met uitzondering van noodzakelijke cookies. Cookies-informatie en meer

19. Januariveiling 2014

Veiling op vrijdag 3 januari 2014 van 01:00

afgesloten | Standaard veiling

Theeschep
Startprijs 30 EUR

Zilveren theeschep 835/000 met gegraveerde vleugelbak en gecontourneerde gegraveerde steel. MT.: Antonie en Jacob Johannes Driesen, Schoonhoven 1878. Ca. 10gr.

Beugeltas
Startprijs 60 EUR

Zilveren 800/000 tasbeugel met petit-point tas. Begin 1900, oud belastingstempel "V"Buitenlandse werken. Beugelbreedte 18cm. Cond.:U

3 Zilveren lepels
Resultaat: 50 EUR

Lot zilver:2 theeduimpjes en 1 roomlepel. Theeduimpje met geribbelde bak heeft een oud Hollands keur van 1859-1893, 835/000 en de andere 925/000 uit 1868, Amsterdam. Roomlepel 835/000 begin 1900, MT.:...

Zilveren kandelaar
Startprijs 375 EUR

Zilveren drie-lichts tafelkandelaar, twee armig op ronde voet, versierd met lotuskelkmotief en rondom met Kyma motief, 800/000, ca. 476 gr., voet ø11cm., br. 32cm.,h.17cm., Cond.:U

Plated sauskom
Startprijs 20 EUR

Antieke plated sauskom, 15x8x9.5cm., Cond.:U

Zilv. poederdoos, vogelmotief
Startprijs 90 EUR

Zilveren poederdoos, zonder spiegel, met bloem-en vogelmotief aan bovenkant, 875/000, ø8cm., ca. 98gr.

Tafel, ambtenaar
Resultaat: 70 EUR

Hollands zilveren miniatuur : huwelijksvoltrekking bij ambtenaar 835/000, 4.5x4x3cm.,ca. 48gr., Cond.:U

5 Zilv. miniaturen
Startprijs 150 EUR

Vijf zilveren miniaturen: Hollands zilveren woonwagen met paard, 835/000, Jaarletter: Q1976 MT.: C.A.Stout, Rotterdam, Javaanse vrouw bij waterput 835/000 MT.: Niekerk, Schoonhoven, zilveren hondekar ...

5 Zilv. miniaturen
Startprijs 160 EUR

Vijf zilveren miniaturen: twee smeden met mechaniek, Amsterdam, kaasdragers Amsterdam, lantaarnopsteken Amsterdam, paard met boer en eg Amsterdam, houtzager MT.: Niekerk Schoonhoven totaalgewicht ca. ...

Zilveren sigarenbeker
Resultaat: 1.300 EUR

Antieke Hollands zilveren presenteerbeker, rondom gecontourneerd, op ovale voet met gelobd drijfwerk. Gestempeld met oud belastingstempel voor oude grote werken (gekroonde V). Voet: 8x6cm., H. 12cm., ...

Zilveren vaasje + Makkums schaaltje
Resultaat: 35 EUR

Zilveren vaasje met geschulpte rand en voet, 835/000 Jaarletter: R:1927, MT.: van Kempen, Voorschoten en een Makkums ovaal schaaltje met Hollands zilveren beugel 835/000, MT.: R.van den Sustring, Snee...

2 Zilv. kandelaars
Resultaat: 100 EUR

Twee sterling zilveren kandelaars. Gaaf strak model, 925/000, Fa.Towel, Engeland 8xø8cm., Cond.:U

5-Rij bloedk. halssnoer
Startprijs 1.250 EUR

Bloedkoralen collier, 5 rijen met antieke GG 585/000 sluiting. Mooi bloedkoralen collier, 5 rijen met koraal in de vorm van tonnetjes in diverse groottes. De snoeren zijn bevestigd aan een antiek GG m...

Armband bloedkoraal
Startprijs 240 EUR

Armband 4 rijen met bloedkoraal en GG 585/000 sluiting. Geknoopt bloedkoralen snoertjes, tonnetjes model, ø4 mm, bevestigd aan een mooie ovale GG sluiting, 18x14 mm, met ovale bloedkoraal en bewerkte ...

3-Rij bloedk. halssnoer
Startprijs 320 EUR

Collier, 3 rijen bloedkoraal met GG 585/000 sluiting. 3 Rijen bloedkoraal, tonnetjesvorm ø 3,5 mm, bevestigd aan ronde GG sluiting, ø 12 mm, met gravure bewerking. Lengte 37 cm ca 37 gr

4-Rij bloedk. armband
Startprijs 220 EUR

Bloedkoralen armband met GG 585/000 sluiting. Bloedkoralen armband 4 rijen, tonnetjes kralen ø 4 mm, bevestigd aan fijn ronde GG 585/000 bloemsluiting met in het midden een bloedkoraal. Aan de sluitin...

Bloedkoraal camee
Startprijs 1.250 EUR

Broche zilver, 835/000 met bloedkoraal camee. Vroeg 19e eeuwse zilver broche, 42x53, met mooie bloedkoralen camee. Om de camee zit een rand met kleine bloedkoraaltjes en een rand met markesietsteentje...

Nefriet/parel/koraal, gouden slot
Resultaat: 240 EUR

Lang collier met nefiriet, parels en bloedkoraal. Collier met gefacetteerde Nefrietkralen, ø 8mm, met 7 grote zoetwaterparels met daaromheen koraal, met GG 585/000 bolsluiting, ø 10 mm. Lengte 75 cm.

Bloedkoraal + parel collier
Startprijs 275 EUR

Bloedkoraalcollier met zoetwaterparels. 3 Rijig bloedkoralen collier met 11 zoetwaterparels, ø 11,5 mm. Aan het collier zit een tonsluiting GG 585/000. Lengte 60 cm.

Zwarte parel / bloedkoraal
Startprijs 125 EUR

Collier bestaande uit bloedkoraal en zwarte parels met GG 585/000 slot. Collier met zoetwaterparels, ø 8mm, en bloedkoraal,4 mm, om en om met GG rond slot met bewerking, ø 10 mm. lengte 47 cm

3 Zakhorloges
Resultaat: 120 EUR

Drie antieke Rosskopf patent zakhorloges (mechaniek werkt); 1x spoorweghorloge plated, 1x antimagnetique met decentral secondenwijzer (deukje) en 1x antimagnetique met decentral secondenwijzer en opsc...

Zakhorloge in doos
Resultaat: 85 EUR

Zakhorloge met fraaie bewerking en ketting. Zakhorloge ø 49 mm, met deksel. Aan weerszijden zit een soort emaille voorstelling afgewerkt met pareltjes.

Horloge GG Zenith
Resultaat: 100 EUR

Horloge GG, 585/000, Zenith. Kleine rechthoekig dameshorloge, 21x14mm, met double band.

Dames zakhorloge
Resultaat: 40 EUR

Zakhorloge, zilver 800/000. Zilveren zakhorloge, ø 30 mm, met roze versieringen met afbeelding aan de achterzijde van een man met een paard.

Zilv. portemonnee
Resultaat: 80 EUR

Antieke Hollands zilveren 835/000 tasbeugel et kralenbeurs en binnenvakverdeling. Jaarletter: X 1882, MT.: Johannes Leonardus van der Pauw, Schoonhoven.Beugelbreedte 10.5cm., Cond.:U

3 Zilveren vingerhoedjes
Resultaat: 50 EUR

Drie zilveren 835/000 vingerhoedjes, rondom bewerkt waarvan 1 met klein medaillon. Samen ca. 17gr., Cond.:U

Theeschep
Startprijs 30 EUR

Zilveren theeschep 835/000met gegraveerde vleugelbak en gedraaide steel met gegraveerd heft. MT.: Wed.APluut, Schoonhoven ca. 1896. Ca. 11gr.

Zilveren pillendoosje
Startprijs 70 EUR

Antiek Hollands zilveren pillendoosje. De gecontourneerde scharnierende deksel is met de hand gegraveerd. 835/000, Grootkeur. Jaarletter: W:1856. MT.: Gerrit v. Geelen, Schoonhoven 4.5x4.5x1.5cm., ca....

Krist. boterstolp, zilv. knop
Startprijs 110 EUR

Mooi kristal geëtste boterstolp met zilveren knop, 835/000 ø 17.5 cm., Cond.:U

2 Zoutvaatjes + lepeltjes
Resultaat: 100 EUR

Twee zilveren zoutvaatjes op vier pootjes, versierd met lauwertakken en gecontourneerde band met glazen inzetbakjes en twee zilveren lepeltjes, gekeurd 800/000, 7x5x4.5cm., Zilvergewicht ca. 88gr.

Zilveren set
Startprijs 50 EUR

Biedermeier zilver set, 835/000, bestaande uit thee-en suikerschep met gegraveerde vleugelbakken en gecontourneerde gegraveerde stele. MT.: Wed.Andrijntje van der Ree, Schoonhoven 1865. Ca. 21gr.

Zilv. breischede
Startprijs 60 EUR

Antieke zilveren breischede met haak, 835/000, MT.: onleesbaar, L. 15.5cm., ca. 21gr., Cond.:U

Zilveren pillendoos
Startprijs 30 EUR

Verguld ovaal pillendoosje met agaten deksel 5x3x1.5cm.

Taartschep
Startprijs 120 EUR

Zilveren taartschep met gegraveerde bak en ivoren handgreep, vermoedelijk Frankrijk, ca. 1900. L.32cm., Cond.:U

3 Zilv. miniaturen
Resultaat: 150 EUR

Drie zilveren miniaturen: Hollands zilveren molenbeker met draaibare wieken, camera op statief naar antiek voorbeeld en ronde vogelkooi op standaard van Hooijkaas, Schoonhoven 835/000 Totaalgewicht ca...

3 Zilv. miniaturen
Resultaat: 140 EUR

Drie Hollands zilveren miniaturen : stoof op driepoot met ketel, Amsterdam, Spinnewiel, Hooijkaas Schoonhoven en pathefoon MT.:onduidelijk 835/000 Totaal gewicht ca. 104gr.

Zilveren tafelbel
Startprijs 340 EUR

Antieke Hollands zilveren tafelbel met messing binnenbel, rondom gegraveerd en dolfijnfiguur als handgreep, 835/000. MT.: Cornelis van Baaren, Schoonhoven eind 1800, 13xø9cm., Cond.:U

Zakhorloge in stolp
Resultaat: 50 EUR

Zakhorloge in stolp. Bewerkt zakhorloge, zilver met rose stukken. Met bloembewerking op de wijzerplaat. ø 40 mm.

Double Junghans horloge
Startprijs 100 EUR

Junghans horloge, double, mechanisch. Model 70-er jaren. Het horloge is voorzien van een double rekband.

Horloge Camel
Startprijs 25 EUR

Camel horloge met bruin leren band. ø 36 mm

Gouden zakhorloge
Startprijs 180 EUR

Zakhorloge GG 585/000. zakhorloge, ø 46 mm, met witte wijzerplaat met cijfers.

Horloge in doos
Resultaat: 110 EUR

Automatisch herenhorloge, 2 zijdig uurwerk. Double model met leren band.

Baume mercier horloge
Startprijs 125 EUR

Baume Mercier horloge, plated. Damesmodel met rekband. Mechanisch model ø 19 mm

Zilv. dameshorloge, chatelaine
Startprijs 130 EUR

Dameshanghorloge zilver 800/000 met chatelaine met medaillon. Met roze vergulde afwerking. ca 43, 2 gr. Lengte 17 cm

Gouden herenhorloge met ketting
Startprijs 250 EUR

Zakhorloge GG 585/000 met horlogeketting. Zakhorloge, ø 42 mm, met vergulde wijzerplaat bevestigd aan een ketting bestaande uit draad met double ornamenten. Lengte 39 cm

Zakhorloge GG met collier
Startprijs 250 EUR

Zakhorloge GG 585/000, met GG jasseroncollier. Fijn zakhorloge, ø 25 mm, met fraai bewerkte achterzijde met diamanten. Het horloge hangt aan een GG jasseroncollier, 2.7 mm. ca 20,2 gr

Horloge GG met briljant
Resultaat: 925 EUR

Herenpolshorloge GG 750/000, Swiss made, briljant lunete. Automatisch horloge GG, ø 34 mm met centrale secondewijzer en aparte urenaanduiding. 0m de wijzerplaat zit een rand met briljanten, ca.0.70ct ...

Gouden zakhorloge
Startprijs 180 EUR

Zakhorloge GG 750/000. Zakhorloge ø 45 mm, aan de achterzijde voorzien van gravure.Met witte wijzerplaat met Romeinse cijfers.

Zilveren nijlpaard
Resultaat: 400 EUR

Zilveren liggend nijlpaard met kleine robijntjes in de ogen. Russisch fabrikaat, 88 zolotniks ( 916/000). L. 8cm., ca. 67gr. Cond.:U

Theezeef
Startprijs 60 EUR

Zilveren theezeef 835/000 met florale rand, fraaie steel met gezicht en strik Nederlands gekeurd ca. 1936, op rood Boheems geslepen kristallen lekbakje ø8cm., met waaierslijpsel en geslepen ster op d...

12 Zilv. lepeltjes in cassette
Startprijs 80 EUR

Etui met 12 Hollands zilveren lepeltjes 835/000, MT.: W.Hooijkaas, Schoonhoven, L.10.5cm., Samen ca. 160gr.

Zilveren parfumflesje
Resultaat: 40 EUR

Ronde platte zilveren parfumflacon met afschroefbaar kroondopje, 835/000 gekeurd. ø 6cm., ca. 29gr. Cond.:U

Kristallen schaal, zilv. beugel
Resultaat: 140 EUR

Kristallen schaal met ruitslijpsel en Hollands zilveren hengsel, 835/000 Jaarletter: D: 1863, MT.: Joost Even, Amsterdam. ø29cm.,. Cond.:U

Zilv. meubels
Resultaat: 90 EUR

Miniatuurset: bank, 2 stoelen en een tafel 835/000 MT.: Hooijkaas, Schoonhoven, 1943-1946. ca. 62gr., Cond.:U

Zilveren oorijzer
Startprijs 150 EUR

Antieke Friese zilveren kledendrachtkap in doos 835/000, jaarletter O: 1898, MT: G. Hofman Kollum, ca. 83gr. Cond.: U

2 Plated hengselschalen
Startprijs 50 EUR

Twee grote oude plated kopergeslagen hengselschalen 2e helft 20e eeuw in zeer goede staat 40x32x26cm. en 34xø35cm.

Plated dienblad + vaas
Startprijs 40 EUR

Twee delen kopergeslagen plated; 1x vaas 20xø15cm. en 1x presenteertablet 2e helft 20e eeuw 4x50x30cm. Cond.: G

Zilveren vesta
Resultaat: 70 EUR

Sterling zilveren vesta versierd met bloemmotieven en medaillon aan beide zijden, 925/000. 6.5x4cm., ca. 27gr. Cond.:U

Krist. kaasstolp, zilv. knop
Startprijs 120 EUR

Kristallen geslepen kaasstolp op onderschotel met grote zilveren knop ø 22cm., minimale chips en licht beschadigde dop.

Krist. flacon, zilv. dop
Startprijs 45 EUR

Taps toelopend kristallen flaconnetje met Engels zilveren dop en blauw bewerkte bovenzijde 925/000, 6xø3cm. Cond.: U

Kristallen bakje
Resultaat: 130 EUR

Fraai geslepen kristallen bakje met o.a. Russisch- en waaierslijpsel, staat op 4 pootjes en met fraai floraal gedreven 835/000 zilveren heft. Birmingham 1904, 5x12cm.

Kavel zilver
Resultaat: 65 EUR

Kavel zilver: zilveren flaconhouder 800/000 ø3.5x4.5cm., 1 nagerecht lepel , 2 tafellepels en 2 tafelvorken, diverse gehaltes en meestertekens. Totaalgewicht ca. 256gr., cond.:U

3-Snoer turkoois armband
Resultaat: 250 EUR

Armband 3 rijen turkoois met GG 585/000 sluiting met topaas. Armband bestaande uit 3 rijen turkooiskralen, ø 8 mm, bevestigd aan een langwerpige GG sluiting, 25x5 mm, bezet met 2 rijen topaas. Bij de ...

Groene parel / vingerparels
Resultaat: 200 EUR

Parelcollier met groen en witte parels met GG 585/000 sluiting. Collier van groene zoetwaterparel, ø 8 mm, en 9 witte vingerparels. Bevestigd aan GG gladde bolsluiting, 10 mm. Lengte 45 cm.

Hanger met Opaal
Resultaat: 60 EUR

Hanger, 333/000, met Opaal. Elegante hanger met grote ovale blauw Opaal, doublet, ø 16x11mm. Bovenaan de Opaal zit een kleine versiering met hangeroog. ca 1.55 gr.

Gouden ring, turkoois
Startprijs 240 EUR

Ring gg 585/000 met turkoois. Ring met grote smalle ovaal geslepen turkoois, 9x21mm. De band van de ring is mooi strak verlopend in breedte. ø 60 ca 8,5 gr.

Gouden ring, turkoois/diam.
Startprijs 250 EUR

Ring GG 585/000 met turkoois en diamanten. Ovale entourage ring met in het midden een ovaal cabouchon geslepen Turkoois met daaromheen 12 diamanten. ø 54 ca 4,6 gr.

Turkoois, gouden middenstuk
Startprijs 360 EUR

Collier van turkoois met GG 585/000 tussenstuk. Collier van turkoois kralen, ø 8,2 mm met in het midden een GG opengewerkte ornament hanger met parel en zirconia. Deze hanger dient tevens als sluiting...

Turkoois/parel, gouden slot
Startprijs 200 EUR

Prachtig collier met grote turkooiskralen en zoetwaterparels, 2 om 1. ø turkoois 12mm en ø parel 13 mm. Aan het collier zit een GG, 585/000, bolsluiting. Lengte 40 cm.

Turkoois broche en hanger
Resultaat: 180 EUR

Broche en hanger met Turkoois. Zilveren hanger 835/000, jugendstil, met bloembewerking. Volgezet met kleine Turkooiskraaltjes en kleine pareltjes, 25x 55 mm, en een broche in dezelfde stijl, gemaakt u...

Ring met limoge
Startprijs 150 EUR

Ring GG 585/000 met limoge. Ring met in het midden een grote ovale brede gematteerde zetrand met getorste rand. In het midden van de zetrand zit een zwart geschilderde limogesteen met bloem. Grootte b...

5 Zilv. gebaksvorkjes
Resultaat: 35 EUR

Vijf antieke Hollands zilveren gebaksvorkjes, model Haags Lofje 835/000, MT: I. Grauls Breda begin 1800.

5 Zilveren vorken
Startprijs 40 EUR

Vijf antieke Hollands zilveren dessertvorken 835/000, jaarletter W: 1881, MT: A. Engbersen Breda, ca. 140gr. Cond.: U

4 Zilveren soeplepels
Resultaat: 70 EUR

Vier antieke Hollands zilveren soeplepels 835/000. Diverse MT en jaarletters ca. 239gr. (samen) Cond.: U

2 Zilv. miniaturen, paard/koets
Resultaat: 120 EUR

Hollands zilveren miniatuur arrenslee met paard Amsterdam en rijtuig met paard MT.: onduidelijk 835/000 Gewicht samen ca. 97gr.

5 Zilv. miniaturen
Startprijs 160 EUR

Vijf Hollands zilveren miniaturen,835/000,: De mattenklopster, man met orgeltje, echtpaar met viskar, schaatsend echtpaar en oliebollenbakster. Totaal gewicht ca. 108gr.

2 Zilv. schommels
Resultaat: 120 EUR

Twee Hollands zilveren miniaturen: dubbele schommel, Amsterdam en een meisje op poepdoos met glurende jongen en scharnierende deur, Niekerk, Schoonhoven 835/000 samen ca. 82gr.

Zilveren pijpcomfoor
Startprijs 270 EUR

Volledig gerestaureerd zilveren pijpencomfoor op zwart basement op 4 pootjes met roodkoperen binnenbak. MT.: onduidelijk, Basement: 15x11cm.

Zilveren dienblad met oren
Startprijs 1.000 EUR

Groot 19e eeuw,ovaal zilveren 800/000 dienblad in barokstijl. 54x29 cm. ca. 1075 gr. Cond.:U

Geslepen tassa
Resultaat: 55 EUR

Geslepen kristallen tassa met geschulpte rand, minimale schade, en voorzien van geslepen en geëtste florale rand op ronde zilveren voet 835/000 met parelrand. MT.: J.I.Blom, Amsterdam ca. 1898. ø5-13...

Zilveren kleine rat
Startprijs 375 EUR

Kleine massief zilveren rat, kleine robijnen oogjes. Russisch fabrikaat, 84 zolotniks ( 875/000). L.3.5cm., Ca. 65gr. Cond.:U

9 IJscoupes
Resultaat: 25 EUR

Negen oude plated ijscoupes in Art Deco stijl met bewerkte stam, waarschijnlijk ca. 1930. Gemerkt E.P.B. Spain 14xø11,5cm.

2 Plated schalen
Resultaat: 20 EUR

Twee grote plated presenteerschalen ca. 1900 in redelijke staat 41x30cm.

Vaasje met 18 zilv. lepels
Resultaat: 40 EUR

Achttien Hollands zilveren lepeltjes ,in kristallen vaasje, met handgegraveerde steel. ca. 1850, MT.:Joh.Schijfsma Sneek, ca. 85gr.

Zilv. visschep, 18e eeuw
Startprijs 400 EUR

Mooie grote antieke zilveren visschep met ajourgezaagde bak waarin vismotief, 18e eeuw,. Het geheel is met de hand gegraveerd. 835/000, inlands werk "gekroonde V" L. 34cm., ca. 125gr., Cond.:U

3 Zilveren lepels
Resultaat: 50 EUR

Drie zilveren lepels: Hollands zilveren kroningslepel 835/000 MT.: R.J.Bierenbroodspot & van der Starre, Amsterdam, Goude koets lepel 835/000 en een mosterdlepel met parelmoer steel 925/000. Totaal ge...

4 Delen zilv. met agaat
Resultaat: 80 EUR

Twee Hollands zilveren zuurvorkjes en twee suikerscheppen met streepagaten heften, 835/000 L. ca. 13cm., Cond.:U

5-Snoer granaat armband
Startprijs 350 EUR

Armband granaat 5 rijen met GG 585/000 sluiting. Armband met 5 rijen granaat,ø 7 mm, geschakeld d.m.v. ogen. Bevestigd aan een GG langwerpige sluiting met 3 granaten en filigrainbewerking. Tevens is d...

Munthanger GG vaticaan
Resultaat: 200 EUR

Munthanger, GG, 585/000 met Vaticaanmunt. Ronde hanger, ø 35 mm, opengewerkt in de vorm van een bloem met in het midden een Vaticaanse munt met Johannes 23, 1962. ca 9.4 gr

Antieke GG broche
Startprijs 70 EUR

Antieke GG, 585/000 mandbroche. Ovale broche bloemenmand, ø 29x23mm, bewerkt met filigrain en kwastjes. Broche is goed intact. ca 2,8 gr.

2 Zilveren dienlepels
Resultaat: 60 EUR

Hollands zilveren dienlepel 835/000, Jaarletter:T:1903, MT.: J.M.van Kempen en Z|n., Voorschoten, en punchlepel 835/000 Jaarletter:T:1929, MT.: Hooijkaas, Schoonhoven L. 25cm., Totaal gewicht ca. 167g...

4-Rij granaat armband
Startprijs 110 EUR

(NIET GELEVERD)Granaat armband 4 rij met GG 585/000 slot. Granaatarmband met granaten in diverse groottes, bevestigd aan GG langwerpige sluiting met daarop 4 navette geslepen granaten en 2 fraaie eind...

Gouden ring, amethist
Startprijs 190 EUR

Ring GG 585/000 met amethist. ring met lange smalle ovale zetting met daarin een gefacetteerde amethist, 23x9 mm. ca 5,7 gr ø 62

Gouden broche
Startprijs 110 EUR

Antieke broche GG 585/000. Antieke GG S-broche, ø 21x18 mm. Mist wat stukjes. ca 2.2 gr

2-Kleur parel, Gouden slot
Startprijs 200 EUR

Parelcollier, zoetwater met GG 585/000 bolsluiting. Parelcollier met zwarte en roze zoetwaterparels, ø ca 12 mm, om en om. Bevestigd aan een GG bolsluiting, 10 mm, met GG bollen aan het collier. lengt...

Lot double
Resultaat: 15 EUR

Lot double bestaande uit een cameebroche, een dasklem, collier met parelhanger en een bloembroche met parel.