P.C. Hooft - Nederlandsche Historien, sedert de Ooverdraght der heerschappije van Kaizar Kaarel den Vyfden Kooning Philips zynen Zoon, tot de doodt des Prinsen van Oranje met het vervolgh tot het einde der Landtvooghdye des Graaven van Leicester. - de derde druk. - Amsterdam, Johan van someren, Abraham Wolfgang, hendrik en Dirk Boom, 1677. Compleet met alle gravures. Het binnenwerk van deze zeventiende eeuwse klassieker is voor het grootste gedeelte beschadigd door grote bruine vochtvlekken. Ingebonden in een nieuwe perkamenten band in groot foliofromaat 39,5x24x11cm.